KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746170
*
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:27:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 19:40:44
1
Vinnande bud
9/9 11:12:53
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Läs mer om Katarina Fontaine
nr 1274 6170
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, signerad. Olja på duk, 43x63 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 19:40:44 | 1 | Vinnande bud |
9/9 11:12:53 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Katarina Fontaine
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .Läs mer om Katarina Fontaine
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: katarina fontaine olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52